21.7 C
Kilkis
17/06/2024
kilkistv.gr
ΔΗΜΟΣ ΚΙΛΚΙΣΕΛΛΑΔΑΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑΚΟΙΝΩΝΙΚΑΝΟΜΟΣ ΚΙΛΚΙΣ

Κύπελλο Ελλάδος: Με τον ΠΑΟΚ Κρηστώνης στο Κιλκίς ο Βύρωνας

Κοινοποίηση

Δύσκολη εκτός έδρας αποστολή κόντρα σε ομάδα που θα αγωνιστεί στη Γ’ Εθνική για τον κυπελλούχο της ΕΠΣ Καβάλας – Διαβάστε την κλήρωση της 1ης και 2ης φάσης

Με μια δύσκολη εκτός έδρας αποστολή θα ξεκινήσει την παρουσία του στις επίσημες διοργανώσεις της χρονιάς ο Βύρωνας Καβάλας. Ο κυπελλούχος της ΕΠΣ Καβάλας θα αγωνιστεί στο πλαίσιο της 1ης φάσης του κυπέλλου Ελλάδας στην έδρα του κυπελλούχου Κιλκίς ΠΑΟΚ Κρηστώνης, ο οποίος θα συμμετέχει φέτος στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής κατηγορίας. Σε περίπτωση που ο επί δύο συνεχόμενες φορές κυπελλούχος της Καβάλας, καταφέρει να προκριθεί από τον μόνο αγώνα, τότε στη 2η αγωνιστική θα υποδεχτεί στην έδρα του το νικητή του ζευγαριού Θύελλα Κατσικά (Ιωάννινα) – Πιερικός (Κατερίνη).

Η κλήρωση του κυπέλλου πραγματοποιήθηκε από τον επικεφαλής της επιτροπής Κυπέλλου Κώστα Νίκα και την παρουσίασε η Ζέτα Θεοδωρακοπούλου, το πρωί της Παρασκευής (11/8). Στην κληρωτίδα μπήκαν 42 ομάδες και χωρίστηκαν σε τέσσερις ζώνες με γεωγραφικά κριτήρια.

Τα παιχνίδια της πρώτης φάσης θα διεξαχθούν στις 27 Αυγούστου και της δεύτερης φάσης στις 3 Σεπτεμβρίου, με τα ματς να είναι νοκ άουτ.

Στη 2η φάση πέρασαν άνευ αγώνα ο Ατρόμητος Παλαμά, η Νέα Αρτάκη και ο Παναργειακός.

Αναλυτικά η κλήρωση των αγώνων του κυπέλλου Ελλάδος της 1ης φάσης (νοκ-άουτ), έχει ως εξής:

1η ζώνη
Αλεξανδρούπολη-Κεραυνός Αγγελοχωρίου
Πανθρακικός-Μέγας Αλ. Αγίας Μαρίνας
ΑΟ Βιστωνίδας-Απόλλων Παραλιμνίου
ΠΑΟΚ Κρηστώνης-Βύρων Καβάλας
Δόξα Βώλακα-Χανιώτη
2η ζώνη
Θύελλα Κατσικά-Πιερικός
Αστέρας Πετριτή-Καστοριά
Αστέρας Σταυρού-ΠΟ Ελασσόνας
Ερμής Αμυνταίου-Αναγέννηση Αρτας
Θησέας Αγριάς-ΠΟ Φήκης
Πέρασε άνευ αγώνα: Ατρόμητος Παλαμά

3η ζώνη
Ζάκυνθος-Απόλλων Ευπαλίου
Παναγρινιακός-Πάμισος Μεσσήνης
Πανγυθεατικός-Δημητσάνα
ΠΑΟ Βάρδας-ΑΠΣ Πάτραι
ΑΟ Υπάτου-ΑΟ Διλινάτων
Πέρασε άνευ αγώνα: Παναργειακός

4η ζώνη
Γρανίτης Αγίας Μαρίνας-Μικρασιατικός
Εθνικός-ΠΑΟ Κρουσσώνα
Αχαρναϊκός-Αγιοι Θεόδωροι
Αστέρας Ρεθύμνου-Ιάλυσος
ΑΕ Μυκόνου-Αετός Λουτρών
Πέρασε άνευ αγώνα: Νέα Αρτάκη

2η φάση (νοκ-άουτ)
1η ζώνη
Αστέρας Σταυρού-ΠΟ Ελασσόνας εναντίον Ατρόμητου Παλαμά
Πανθρακικός-Μέγας Αλ. Αγίας Μαρίνας εναντίον Θησέας Αγριάς-ΠΟ Φήκης
Αστέρας Πετριτή-Καστοριά εναντίον Δόξα Βώλακα-Χανιώτη
Ερμής Αμυνταίου-Αναγέννηση Αρτας εναντίον ΑΟ Βιστωνίδας-Απόλλων Παραλιμνίου
ΠΑΟΚ Κρηστώνης-Βύρων Καβάλας εναντίον Θύελλα Κατσικά-Πιερικός
Ανευ αγώνα: Νικητής Αλεξανδρούπολη-Κεραυνός Αγγελοχωρίου

2η ζώνη
Αστέρας Ρεθύμνου-Ιάλυσος εναντίον Εθνικός-ΠΑΟ Κρουσσώνα
Νέα Αρτάκη εναντίον Αχαρναϊκός-Αγιοι Θεόδωροι
ΑΟ Υπάτου-ΑΟ Διλινάτων εναντίον Παναργειακός
Γρανίτης Αγίας Μαρίνας-Μικρασιατικός εναντίον ΑΕ Μυκόνου-Αετός Λουτρών
Παναγρινιακός-Πάμισος Μεσσήνης εναντίον Ζάκυνθος-Απόλλων Ευπαλίου
ΠΑΟ Βάρδας-ΑΠΣ Πάτραι εναντίον Πανγυθεατικός-Δημητσάνα

kavalapost.gr

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ

Μέτρα για τον καύσωνα από το υπουργείο Εργασίας: Έρχονται αναλυτικές οδηγίες, λέει ο Γεωργιάδης

Tόλμη Κιλκίς: Διακρίσεις για Τσαρσηταλίδη και Τσομπάνη

Μεταφέρεται η λαϊκή αγορά του Κιλκίς λόγω της εορτής των Θεοφανείων